Moje realizacje

Warsztaty fotograficzne z Łukaszem Jungto (2017)

We wrześniu 2017 roku miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w indywidualnych warsztatach szkoleniowych pod okiem pana Łukasza Jungto.
Tematyką warsztatów była fotografia portretowa w świetle zastanym, odbyły się one w sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej na terenie kompleksu Poziom 511 Design Hotel & SPA.
To był dla mnie cenny i bardzo owocnie spędzony czas.

Modelka: Monika Borówka.
(więcej…)

Opieka entomologiczna podczas spotkania w Studio ISO 100 (rok 2016)

W kwietniu 2016 roku brałem udział w spotkaniu fotograficznym w Studio ISO 100 z serii „Studio dla Ciebie” tym razem jednak byłem bez aparatu. Moja rola polegała na opiece nad owadami egzotycznymi sprowadzonymi przeze mnie na zamówienie ponieważ
(więcej…)

Projekt entomologiczny w Szkole Fregata (rok 2015)

W 2015 roku miałem przyjemność realizować  Projekt entomologiczny w Niepublicznej Szkole Podstawowej dla Chłopców w Gdańsku Oliwie.
Projekt stanowił niesamowitą podróż do świata owadów, poprzez gatunki występujące w naszym kraju aż do tych egzotycznych z najdalszych zakątków świata.
Gdańska szkoła była pierwszą, dla której nie tylko sprowadzałem owady na potrzeby pokazu, ale także zakładałem z uczniami szkolną hodowlę Afrykańskich chrząszczy z rodziny Mecinorrhina.
Wspierając pasję w przyszłym pokoleniu entomologów służyłem pomocą przez cały okres prowadzenia hodowli.

Opieka entomologiczna na planie reklamy piwa Łomża (rok 2014)

Większość z nas doskonale zna, bądź chociaż zetknęła się z hasłem „łomżingu”.
W 2014 roku miałem przyjemność gościć na planie reklamowym piwa Łomża, wraz z moimi chrząszczami z rodziny Cetonidae/ Mecynorrhina, które ostatecznie posłużyły jako pierwowzór do stworzenia projektu grafiki 3D użytego w reklamie.

Spot można obejrzeć tutaj
Fotorelacja z planu dzięki uprzejmości marki Łomża (więcej…)

Współpraca z Uniwersytetem Rozwoju (rok 2012 – 2013)

W ramach współpracy z Uniwersytetem Rozwoju w latach 2012 – 2013 prowadziłem cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu szeroko pojętej wiedzy na temat owadów, ich zwyczajów i środowiska życia.
Spotkania miały formę edukacyjnych warsztatów entomologicznych.

Uczestnicy zajęć poznawali zakres pracy entomologa, oglądali gabloty z wypreparowanymi okazami z różnych stron świata, a czasami obcowali z żywymi owadami. Większość dzieci bardzo entuzjastycznie reagowała na obecność żywych stworzeń – niektóre z nich brały owady na ręce

Opieka entomologiczna przy realizacji filmu Festin (rok 2012)

W roku 2012 moje owady brały udział w produkcji filmu „Festin” który w maju roku 2013 otrzymał wyróżnienie honorowe na największym w Polsce międzynarodowym Festiwalu Biennale WRO Przeglądzie Sztuki Mediów.

Opieka entomologiczna nad owadami podczas realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia była dla mnie wyjątkowo interesującym doświadczeniem

Fragment filmu Festin można zobaczyć tutaj.

Fotorelacja z planu dzięki uprzejmości Wojciech Doroszuk. (więcej…)

Maja w ogrodzie i motyle z mojej hodowli (rok 2012)

W roku 2012 podczas emisji jednego z odcinków popularnego magazynu poradnikowego TVN Maja w ogrodzie, prezentowane były motyle pochodzące z mojej hodowli.
Przedstawiany w programie gatunek motyla należy do rodziny pawicowatych.

Więcej o tym odcinku można znaleźć tutaj

Lekcja entomologii w Sezamkowie. (rok 2008)

W ramach zajęć rozwijających dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sezamkowo w Katowicach miałem przyjemność poprowadzić spotkanie z entomologią.

Tematyka owadów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nawet ze strony młodszej grupy przedszkolaków. Dzieci mogły zobaczyć czym zajmuje się entomolog, oglądały preparowane okazy z różnych stron świata. Największą ciekawość wzbudzały w nich żywe zwierzęta. Podczas spotkania można było dotknąć ogromnej larwy i pogłaskać chrząszcza.

Fotorelacja dzięki uprzejmości Maciej Kruciński. (więcej…)